Mim: 2017’ye Doğru

Huzur ve mutluluk

Her sene sonuna yaklaşıldıkça yeni yıldan beklentiler sıralanır, iyi dilekler sunulur.

Bu beklenti ve dileklerin, ilkokulda hatıra defterlerine yazılan, “bana bu kalbin kadar temiz sayfayı ayırdığın için sana çok teşekkür ederim sevgili arkadaşım” saflığını yansıttığına inanıyorum.

Yine de dünya döndükçe bunlar devam eder. İnsanlar yeni yılla birlikte yeni umutlar besler ya da beslemek ister.

Ertesi yıla dönüldüğünde ise hemen herşey eskisi gibi devam eder. Çünkü yıl dönümlerindeki iyi niyet temennileri, çabayla desteklenmez. Bazı şeyler değişmişse de onun yıl dönümüyle ilgisi yoktur ancak kötü giden şeyleri düzeltmek için çaba gösteren insanlar vardır. Ve eğer çevremizde, ülke çapında ya da dünya çapında düzelen birşeyler varsa, bu değişim, onun için gecesini gündüzüne katarak çalışan ve dua eden insanların yüzü suyu hürmetinedir. El örgüsüyle Suriyeli sığınmacılara birer kazak, belki atkı ve bere hazırlayarak onların ısınmasına az da olsa katkı sağlamak isteyen temiz yürekli teyzeler gibi..

Bu şekilde düşünmekle birlikte, katıldığı “2017’ye Doğru” mim etkinliğine beni mimleyerek hatırlayan Zafer Hocanın (Gönülden Dile) nazik davetine icap etmek istedim. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Saf mutluluk

Saf mutluluk

1-Kimse mükemmel değildir ama yine de eksikleri düzeltmek mümkün. Huylu huyundan geçmez mi dersin? Yoksa şu huyumu değiştirsem hiç fena olmaz mı? Nedir o huyun? 2017 için kendinde değiştirmek istediklerin neler?

Sigara. Bu mereti tamamen hayatımdan çıkarmak isterim.

İlginizi çekebilir  Merhaba dünya!

2-Meşhur Alaaddin’in Sihirli Lambası oldu ya kucağına düştü. Ve tabi ki 3 dilek hakkı verdi. Dikkatli düşün, klavyeden çıkan her cümleyi gerçeğe dönüştürebilir. Ne dilerdin?

Alaaddin Sihirli Lambası 🙂 yok böyle bir dünya. Ama eğer olsaydı, insanlara zarar veren tüm dileklerimin yok sayılmasını ve fayda getiren dilek hakkımın ise sınırsız olmasını isterdim. Sonra da Suriye’de, tüm dünyada acının son bulmasını, savaşların bitmesini, savaş sebeplerinin ortadan kalkmasını dilerdim. Güçlülerin haklı olduğu değil haklıların güçlü olduğu bir dünya olsun isterdim. Sonra da ömrüm sınırsız dileklerimi sıralamakla geçerdi herhalde.

3-Şimdi gerçek hayata dönüyoruz, evin, çocukların, kendin, kedin.. için yeni yılda neler yapmak var aklında? Şimdiden düşünelim ki, yeni yıl kapıda hazırlıksız yakalanmayalım 🙂

15 ay önce işten ayrılma sebebim olan projemi gerçekleştirmeyi hayal ediyorum. Türkiye’nin ıskalamak üzere olduğu yazılım devrimini yakalamasına katkı sağlayanlardan biri olmak en büyük hayallerimden biri. Bunun maddi getirisi de olacak elbette. Bu noktada ailem (geniş anlamda) için ekonomik anlamda daha rahat hayat koşulları sağlayabilmek bana mutluluk verecek.

İlginizi çekebilir  Şişli Kütahya Gezeği

4-Piyangodan büyük ikramiye çıksa hepimiz dünyayı gezeriz değil mi? Sen neler yapmak isterdin? Bir de şöyle düşün, o istediklerin için çok para şart mı? Belki de değildir.

Şimdiye kadar piyangodan büyük ikramiye kazanıp da eskisinden daha kötü durumda olmayan birinin haberini okumadım. Hemen hepsi maddi (para)-manevi (huzur ve mutluluk) anlamda daha kötü durumlara düşmüştü. Birkaç yıl sonra, piyangodan önceki dönemlerini mumla arar hale geliyorlar. Var mıdır istisnaları, bilmiyorum.

Ama olsa da benim o istisnalardan olacağımı düşünmüyorum. Ve ben şimdiki hayatımdan oldukça memnunum. Güzel bir ailem (geniş anlamda) ve sevdiğim bir işim var. Para ise bir gün gelir, bunun piyangoya kalmasını istemem. Para gelince dünya turu hiç de fena olmaz.

5-Para para para. Para harcamadan da gerçekleştirebileceğin hayallerin vardır elbet. Haydi onları da paylaş, bekliyoruz.

Çok para kazanmak amacım değil ama bu zengin olmak istemediğim anlamına gelmiyor. Paranın gelecekse hayallerime erişmemi kolaylaştırmak için gelmesini isterim. İsteklerimin çoğu ise paranın satın alamayacağı şeyler zaten.

 

İlginizi çekebilir  Kaşı Gözü Oynayan Öğrenciler

İlk mim etkinliğimdi. Ben de eğer kabul ederlerse Evren GünlüğüKelimeler Benim ve Gökhan Tekin gibi üç tecrübeli blog yazarını mime davet etmek istiyorum. Çok daha güzel günler yaşamak dileğiyle.


11 yorum

Kimler Neler Demiş?

11 Yorum - "Mim: 2017’ye Doğru"

Bildir
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler

Mim etkinliğini gerçekleştirmişsiniz. Hayırlı olsun. 🙂 Yazılım ülkemizin yumuşak karnı, İnşallah projeniz güzel bir şekilde sonuçlanır.

Saf saf dileyelim yine de, güzellikle olsun dünyada. Nasrettin Hoca gibi, ya tutarsa diyerek içimizden…

Öncelikle böyle güzel bir mim etkinliğine beni de davet ettiğiniz çok teşekkür ederim. İnşallah yazmaya çalışacağım bende.

Çok samimi ve güzel bir mim olmuş, sizi daha iyi tanımamız açısından faydalı bir mim olmuş. Umarım yeni yılda bütün istekleriniz gerçekleşir.
Her şey gönlünüzce olsun.

ilginç şeyler oluyor burada

Mim yazılarına çok önem veriyorum. Blog yazarları arasındaki iletişimi arttırıyor ve kişileri yazmaya teşvik ediyor.

wpDiscuz