Merhaba dünya!

Son birkaç yıldır yazıyorum. Yazarken hep orjinal olmaya özen gösterdim. Öğrendim ve öğrendikten sonra yazdım. Öğrendiklerimin yanlış olduğunu gördüğümde vakit kaybetmeden bilgiyi değiştirdim. Doğru bilgi vermeye ve kullanıcı odaklı olmaya çalıştım.

Daha önce, ilginç rekorları yazan bir web sitesi çalışmam oldu. Güzel geri dönüşler, yüksek sayıda ziyaretçi akışı gören, Google tarafından dikkate alınan bir siteydi. Fakat, didaktik yazım tarzı ve yoğun bilgiden rahatsız olmaya başladım.

Daha samimi ve konu farklı gözetmeden yazabileceğim bir blog açmaya karar vermemle birlikte optamin.com yayın hayatına başladı.

Kişisel blog tadında olsa da, zaman zaman değerli yazılarıyla misafir yazarlarımız, farklı konuları işleyen nitelikli yazılarımız da olacak.

NOT: Bir kısmı yayınlandı bile..

Merhaba dünya! Merhaba internet!

Yeni Ekonomi denilen döngünün temel belirleyicilerinden olan teknoloji, bilgisayar-internet-uzay çağında hayatımızı en çok şekillendiren unsurların başında geliyor.

İçinde bulunduğumuz dönemde yeni ekonominin temel dinamiğini de zannımca bilgisayar ve sonrasındaki internet devrimi oluşturuyor. Uzaya ilk defa çıkılması dolayısıyla uzay çağı gibi isimler verilse de o yıllara ulaşamadığımızı düşünüyorum. Uzay hayatımızın çok da yakınında değil henüz. Ama Facebook, Google, Whatsapp hemen herkesin elinde, cebinde ve maalesef hayatında..

İlginizi çekebilir  Tütün: Can dost sandığım azılı düşman

Dolayısıyla internet çatısı altında, arama motorları, sosyal platformlar, bloglar, video ve haber siteleri ile internetin diğer formlarıyla milyarlarca insan her gün muhatap oluyor. Akıllı telefonlarla birlikte bu ilişki daha da samimileşmiş durumda.

Merhaba Dünya (c# kodu)

Merhaba Dünya (c# kodu)

Bir web geliştiricisi olarak ben de bu dünyanın bir şekilde içindeyim. Bu konudaki en büyük idealim ise temel verilerin en doğru ve kolay şekilde son kullanıcıya ulaştırılması. Bununla ilgili bir proje üstünde çalışıyorum.

Sunucunun taşınmasıydı ve tekrar kurulmasıydı derken eski yazılarımız silindi. Yazıların sunucu oluşturma tarihinden önce olmasını istemediğim için ve henüz bu blogda yolun çok başında olduğumuz için şimdiye kadar yayınlanan yazıların yeni tarihle tekrar yayınlanmasına karar verdim. O yüzden bazı yerlerde paylaştığımız eski yazıların, orjinal kaynak olan optamin.com içinde daha sonraki tarihte olması mümkündür.

WordPress orjinal başlığını değiştirmedim. Yazılım dillerinin standart öğrenme cümlesidir zaten, “Merhaba dünya!” ya da “Hello World!”


2 yorum

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Merhaba dünya!"

Bildir
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler

Merabalar size de. Elim değdikçe, farem takıldıkça aklıma geldikçe göz atacağım. Bence yeni çağın adı Asosyal çağ. sosyal medya kullanımın zirveye ulaştığı dönemde büyük çelişki değil mi. Kalabalıklar içinde yalnızlık var bu çağda. başı okşanacak çocuk varken, ondan bir poz alanlar var bu çağda. Ve bebeğimi tutun, yürüyen merdivene sıkışıyor, diye bebeğini uzatan Uzakdoğulu bir kadına, anın fotoğrafını çekerek cevap verenler var. https://www.youtube.com/watch?v=C8174mj0tIk bu kısafilmi severim o yüzden. Bi talebe çekmiş sanırım. Mekanı da bilirsiniz, mihrimah cami civarı

wpDiscuz